Şenol Güneş’in başı belada! Ağır ceza yolda…

24 Eylül 2017 Pazar, 13:15

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, küfür ettiği gerekçesiyle sahadan atıldı…

68. dakikada Pepe’nin Valbuena’ya yaptığı hareket için verilen faul kararını beğenmeyen Şenol Güneş, küfür ederken 4. hakeme yakalandı. Yaşar Kemal Uğurlu’nun uyarısı üzerine orta hakem Palabıyık hocayı tribüne gönderdi. Güneş’in, 2-5 maç arasında ceza alması bekleniyor.

Fenerbahçe ile Beşiktaş arasındaki mücadeledeki gerilim, teknik adamlara sıçrarken Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, hakem Ali Palabıyık tarafından oyundan atıldı.

Oldukça sinirli bir görüntü veren Güneş, 68. dakikada Pepe’nin Valbuena’ya yaptığı harekete verilen faul kararına katılmadı. Bu sırada siyah-beyazlı teknik adamın yakınında bulunan 4. hakem Yaşar Kemal Uğurlu, Şenol Güneş’in küfürlü sözlerini orta hakemine aktardı.

GÜNEŞ TRİBÜNE GÖNDERİLDİ

Kenara kadar gelen Palabıyık, Şenol Güneş’e tribüne çıkmasını işaret etti.

Beşiktaş Teknik Direktörü, bu karara şaşırarak nedenini sordu, bunun üzerine Güneş’e söyledikleri hatırlatıldı. Siyah-beyazlıların teknik patronu bu sefer daha da şaşırarak, “Ben mi? Hadi yaaa” sözleriyle Uğurlu’ya tepkisini artırdı.

FENER TRİBÜNDE

Beşiktaş Teknik Direktörü, bunun ardından Fenerbahçe taraftarının bulunduğu tribüne çıktı. Siyah-Beyazlı teknik adamın çevresinde adeta bir koruma duvarı oluşturuldu. Şenol Güneş burada karşılaşmayı tamamladı. Takımı da yardımcısı Şeref Çiçek yönetti.

Hakem raporlarının ardından Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na gönderilecek olan Güneş’in, Futbol Disiplin Talimatı’na göre 2 ila 5 maç soyunma odası ve yedek kulübesine giriş yasağı alması bekleniyor. Şenol Hoca ilk olarak Trabzonspor karşılaşmasında takımını yalnız bırakacak.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz