Orgazm olamayan kadınlara 7 öneri

15 Mayıs 2018 Salı, 22:22

Orgazm olamayan kadınlar için Psikoterapist Dr. Cem Keçe, tavsiyelerde bulundu….

Ön sevişme süresi yeterli olmalı

Orgazm olabilmek ya da orgazmı güçlü bir şekilde hissedebilmek için ön sevişme oldukça önemlidir. Yeterli bir ön sevişme sonrası; en az ön sevişme kadar uzun ve kesintisiz bir penetrasyon yani penis-vajina birlikteliği olabilir ve doyurucu bir orgazm yaşanabilir. Yani ön sevişme süresi birleşme süresini belirler.

Düzenli spor yapın

Spor yapmanın cinsel isteği artırdığı ve cinsel yaşam süresini uzattığı da unutulmamalıdır. Yani düzenli egzersiz yapmak orgazmı kolaylaştırıyor. Ayrıca spor cinsel organlara giden kan basıncının artırır. Spor erkekler için cinsel birleşme süresini uzatır ve erkek vajina içerisinde daha uzun süre kalabilir.

Orgazma yardımcı nefes kontrolünü sağlayın

Orgazm olmanız için yardımcı olacak nefes kontrolü nefsin kontrolünü de sağlar. Özellikle partnerlerinden önce boşalamayan veya orgazm olamayan kadınlar bu önerileri uygulamalıdır: Kadın ilişki sırasında sırt üstü yatarak bacaklarını partnerinin omuzlarına ya da omuz hizasına kaldırmalı ve ellerini karınlarına koyarak derin derin nefes almalıdır. Nefes kontrolü orgazmı kolaylaştıran en etkili yöntemdir.

Sevişirken aktif olun

Kadınlar, orgazm yaşamak istiyorsanız sevişme esnasında aktif olmalısınız. Bunu da en iyi kalçanızı öne iterek yani hareket ettirerek yapabilirsiniz. Bu da kontrolü elinizde tutmanızı ve kasılmayı ayarlayabilmeniz anlamına gelir.

İyi beslenin

Cinsel yoğunlaşmayı engelleyen yorgunluk hissini önlemek için süt, yer fıstığı, balık, et, peynir, yumurta, bezelye, soya fasulyesi, buğday özü ve yeşil sebzelerde bulunan “lösin”, arpa, beyin, yürek, süt, karaciğer, istiridye, nohut, bezelye, pirinç, soya fasulyesi, buğday özü ve buğday ununda bulunan “B1 vitamini” ve yoğurt, istiridye, yeşil sebze, mantar, buğday özünde bulunan “B2 vitamini kadınlarda vajina kaslarının esnekliği ile hareketliliğinin oluşumuna yardımcı olur.

Partnerinizle konuşun

Partnerinizle açık açık konuşmalı ve net bir dille istediklerinizi talep etmelisiniz. Orgazm olamadığınızda orgazm taklidi yapmak zorunda değilsiniz.

Aşk kaslarınızı çalıştırın

Vajinada bulunan aşk kasları adını verilen pelvik taban kasları orgazma ulaşmanın garantisidir. Aşk kasları cinsel birleşme dışında da aktif olarak kullanmak gerekir. Tuvalete gidildiğinde, iş yerinde ya da otururken pelvik taban kasları aynı idrar yaparmış gibi gevşetilmeli ve ardından idrar tutarmış gibi kasılmalıdır.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz