iPhone 8’den sonra aynı kalamayacak 3 şey

08 Eylül 2017 Cuma, 09:07

Sadece 5 gün kaldı. Apple, uzun zamandır beklenen cihazı iPhone 8’in tanıtım toplantısını 12 Eylül’de yapacak…

1 – Ekran
iPhone 8, çerçevesiz bir ekrana sahip olacak. Apple’ın tasarım konusunda ne kadar iyi olduğunu düşününce iPhone 8’in çerçevesiz ekranının herkesi şaşırtacağı kesin. Elbette Apple’ın bu hamlesine diğer telefon üreticileri de yanıt verecektir. Dolayısıyla çok yakında tüm firmaların çerçevesiz ekranlı modelleriyle karşı karşıya kalabiliriz.

2 – Fiyat
iPhone 8’le birlikte Apple’ın fiyat politikası da değişiyor. Son cihaz ABD’de, firmanın şimdiye kadar belirlediği en yüksek fiyattan satılacak: 1000 dolar.

Samsung Galaxy Note 8’in ABD’deki satış fiyatının da 930 dolar olduğu göz önünde bulundurulursa, son teknoloji telefon kullanmak isteyenler eskiye göre biraz daha fedakârlık yapmak zorunda kalacak.

3 – Artırılmış gerçeklik
Apple’ın CEO’su Tim Cook, artırılmış gerçekliğin sanal gerçekliğe kıyasla daha büyük olacağı inancını defalarca dile getirdi. Firma, iPhone 8 ile birlikte ARKit’i kullanıcılarla buluşturacak ve bu konuda en büyük hamlesini yapmış olacak. Apple’ın artırılmış gerçekliğinin çerçevesiz ekranla sağlayacağı uyum, kullanıcılara şimdiye kadar yaşamadıkları bir deneyim sunacak.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz